MIT App Inventor

MIT App Inventor

Oto jak zrobić aplikację na Androida szybko i prosto

Zalety

  • Prościej się nie da
  • Tworzenie aplikacji mobilnej wyłącznie w przeglądarce internetowej!
  • Testowanie aplikacji w emulatorze

Wady

  • Nauka obsługi wymaga trochę czasu

Bardzo dobry
8

App Inventor to serwis działający online, który umożliwia stworzenie mobilnej aplikacji na urządzenia z systemem Android. Nie potrzebujemy też żadnej wiedzy na temat programowania. Całą aplikację składamy z gotowych elementów. Czy programowanie może być jeszcze prostsze?

Z projektu App Inventor wycofało się Google, ale pomocną dłoń wyciągnęła jedna z najlepszych uczelni wyższych na świecie - MIT (Massachusetts Institute of Technology). Tak powstał MIT App Inventor.

MIT App Inventor umożliwia wstęp do magicznego świata twórców aplikacji mobilnych tym, którzy nie mają wystarczającej wiedzy programistycznej. Elementy interfejsu i działania jakie następują po ich wywołaniu wybieramy z menu po lewej stronie. Prościej się nie da. Oczywiście takie podejście do tematu oznacza ograniczenia naszych pomysłów. Dzięki App Inventor nie da się zrealizować każdego pomysłu, ale nie znając języków programowania powinniśmy cieszyć się, że możemy zrobić choćby tyle.

App Inventor działa całkowicie w przeglądarce internetowej. Jeśli jednak chcemy przetestować stworzoną przez nas aplikację nie na wirtualnym symulatorze, a na prawdziwej komórce, wtedy należy pobrać ze strony App Inventor dodatkowe oprogramowanie i posiadać komórkę z Androidem.

Najczęściej pobierane Biznes i produktywność na web-apps

Więcej
MIT App Inventor

Wypróbuj

MIT App Inventor

Opinie użytkowników o MIT App Inventor